Koltuk Kaplama

Koltuk Kaplama

Koltuk Kaplama 

Koltuk Kaplama konusunda günlük hayatta en çok kullanılan yerlerden birisidir. Sürekli kullanılan bu eşyaların yüzeyi zamanla aşınmaktadır. Gün içerisinde gün ışığının da zararlı etkileri de renklerinin solmasına sebep olabilmektedir. Misafirlerinde ağırlandığı oturma odalarının başköşelerini süsleyen bu ev eşyasının üzerinin güzelliği büyük önem arz eder. Yüzey aşınması için en iyi çözüm koltuk kaplama modelleri seçimi ve uygulanması olacaktır. Koltuğu kaplamak için seçilecek kumaş büyük önem arz eden bir noktadır. Hem koltukla uyumlu olacak hem de kişinin zevkine uygun ürünleri seçerken dikkatli olunmalıdır.

Koltuk Kaplamada Dikkat Edilecek Hususular

Koltuk kaplama modelleri seçilirken dikkat edilecek birtakım hususlar vardır.

  • İlk olarak seçilecek kumaşta oda ve koltuklarla uyumlu olmasına bakılmalıdır. Böylelikle uyum yakalanır ve kötü görünümden uzaklaşılır.
  • Eğer desenli bir kumaş seçilecek ise öncelikle odanın hareketliğine bakılıp öyle bir tercih yapılmalıdır.
  • Kullanılacak çift renklerde de uyuma dikkat edilerek seçim yapılmalıdır.
  • Kolay temizlenebilen aynı zamanda kir tutmayan kumaşların seçimi uygun olacaktır. Böylelikle fazla yorulmadan temizlik yapılabilir ve oturma grubunun güzelliğinin tadı çıkarılır. Özellikle açık tonlardaki kumaşlar kolay leke tutabileceğinden eğer açık renkte kullanılacaksa kumaşın modeli önemli olacaktır.
  • Kumaşın koltuğun modelinin uyumu da önemlidir. Yani klasik bir koltuk modelinde deri kaplama kötü görüneceğinden ona göre bir tercihte bulunulması gerekmektedir. Aynı zamanda oda ile de aynı zamanın ve tarzın görüntüsünü yakalamadır. Dolaplar, duvarlar ve kullanılan tüm eşyalar uyum içerisinde olmalıdır.
  • Nano teknoloji diye bilinen ve kumaşın leke tutmasını engelleyen türdeki kumaş kullanılabilir.

Tüm bu öneli noktalara dikkat edilerek tercihte bulunulması uygun olacaktır.

Koltuk Kumaşları

Koltuk kaplama modelleri için seçim yapılırken uzman kişilerin yani koltuğu kaplayacak kişi görüşünde seçim yapılmalıdır. Koltuk kaplama için seçilecek kumaş büyük özen gösterilerek ve derinlemesine araştırılarak yapılmalıdır. Böylelikle sonuçtan memnun kalınacaktır. Renk, desen ve oda ile olan uyum yakalandıktan sonraki kaplama kısmı kolay olan bölümdür. Çünkü iş ustasına bırakılır. Daha sonrasında odaların başköşelerinde sergilenmek için konumlandırılabilir.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçin
Adres: Feyzullah Mahallesi Bağdat Caddesi No:264/A Maltepe/İST
Telefon: 0850 304 64 88 – 0 216 399 49 15 – Fax :90 216 399 49 16
Hemen Ara
Navigasyon