Ofis Call Center

Ofis Call Center

Çağrı Merkezinde Kullanılan Malzemelerin Önemi !!

Ofis call center Günümüzde hepimizin gözlemleyebildiği “Çağrı Merkezi” iş alanı oldukça gelişmekte ve büyük ölçüde iş imkanı sunmaktadır. Çağrı Merkezi temel olarak bir iletişim yönetim sistemidir. Bu yönetim alanında, teknoloji, süreç ve stratejilerin aralarındaki koordine çalışma yönetim alanın eksiksiz tamamlanmasını sağlar. Sektörün bu kadar büyümesindeki en önemli etkenlerden bir tanesi , farkedilen başarının sırrıdır. Yani sektörde müşteri ile iletişimin yönetilmesinden ziyade, müşteriyi anlamaktan ve ihtiyaca göre hizmet sunmaktan geçiyor. Çağrı Merkezi kurulum , başlangıç seviyesi incelik ve hassasiyeti içinde barındıran bir çalışma olmadır.

Çağrı Merkezi alanında kullanılan temel bilişenler ; Bilgisayar – bilgisayar ekipmanları , sistem sunucusu ve seat kısımlarıdır. Kurulum aşamalarında, kurulum yapılacak alanın konumu , mobilya tasarımı ve ses etkileşimlerinin belirli seviyede olması yasal olarak sınırlandırılmıştır ve sektörde çalışanların iş güvenliği ve sağlığı sağlanmaktadır. Çağrı Merkezi ofislerinde kullanılan mobilyalar da MDF üzerine sünger vb. Delikli kumaş kaplanarak tasarlanmaktadır. Ayrılabilen seperator bölümleri bulunur ve bu sebeple kolay düzenleme yapılabilemektedir. Bu bölümde dikkat edilmesi gereken kısım , çağrı akışının sağlandığı ortamlarda seslerin birbirine karışmaması ve ortamın büyüklüğüne göre desibel oranın sınırlandırılan birimi geçmemesi gerekmektedir. Bu sebeple kullanılan MDF üzerine kaplanmış delikli kumaş sayesinde ses dalgaları karşılıklı bölümde olan bu kumas yüzeye çarparak yankılanma ve gürültünün ciddi oranda azalmasına sebep olur. Belirttiğimiz bu mobilyalar da kumaş sisteminin dışında bilgisayar ekipmanların bir düzen içinde görünmesini sağlayan kanal sistemide mevcuttur . Bu kanal sistemi sayesinde ekipmanların (klavye,mouse ve priz kabloları – girişi) bir düzen içinde sağlıklı kullanılabilmesi de sağlanmaktadır. Bir diğer içerik de Çağrı Merkezi içersinde kullanılan koltuk seçimleridir. Ayarlanabilir , sağlam ve kullanışlı koltukların seçilmesi gerekmektedir. Sektör çalışanları bu çalışma ortamlarında ortalama 7 saat geçirmektedir.

Ofis call center

Kurumsal çalışma ortamlarında bahsettiğimiz bu detayların hepsine ihtiyaç duyulmaktadır. Çalışma ortamındaki bu tarz önlemler çalışanların iş sağlığı ve güvenliğini sağlar, motivasyon artışına sebep olur. Bu sebepden Çağrı Merkezi kurumların da mobilya kurulum ve ekipmanlarının kullanıcı kolaylığı sağlaması ve yasal sınırlar çerçevesinde olması gerekmektedir.

Fiyatlarımıza göz atmak istermisiniz?

Hemen Ara
Navigasyon